• toppbanner slideshow forestilling3
  • toppbanner slideshow forestilling2
  • toppbanner slideshow sal1
  • toppbanner slideshow sal4
  • toppbanner slideshow forestilling1
  • toppbanner slideshow sal3
  • toppbanner slideshow sal2

Klassisk ballett

Klassisk ballett gir flott holdning og grasiøsitet som man har glede av resten av livet. Det er en meget krevende danseform, den er grunnlaget for all scenisk dans.

Våre elever får en gradvis opplæring fra de enkleste posisjonene og grunntrinnene til avansert tåspissteknikk basert på Vaganova-metoden og Den Svenske Syllabus. Hos KGB dans & ballett har vi utarbeidet et eget pensum tilpasset våre elever som følges av alle pedagogene og gir en samstemt undervisning og utvikling på alle nivå. Vi har ikke eksamener i klassisk ballett, men pedagogene veileder elevene som flyttes opp etter hvert som de er klare for større utfordringer. Våre klassiske elever får dessuten store utviklingsmuligheter og utfordringer gjennom skolens "Nøtteknekker"-oppsetning, som vi har hvert annet år.

Vi tilbyr klassisk ballett inndelt etter skoletrinn frem til 4.klasse, deretter nivåinndelt fra klassisk ballett 1 (fra 10 år/5. klasse) til nivå 6. 

TÅSPISS! Egne teknikk-klasser for tåspiss; i Sandvika nivå 1 - 3 og på CC Vest nivå 1 - 2. For å begynne med tåspiss må man ha fylt 13 år og gå på Klassisk ballett 3 eller høyere. Pedagogene veileder sine elever på når de er klare for tåspisstrening.