• toppbanner slideshow forestilling2
  • toppbanner slideshow sal1
  • toppbanner slideshow sal2
  • toppbanner slideshow forestilling1
  • toppbanner slideshow sal3
  • toppbanner slideshow sal4
  • toppbanner slideshow forestilling3

Klassisk ballett

Klassisk ballett gir flott holdning og grasiøsitet som man har glede av resten av livet. Det er en meget krevende danseform, den er grunnlaget for all scenisk dans.

Våre elever får en gradvis opplæring fra de enkleste posisjonene og grunntrinnene til avansert tåspissteknikk basert på Vaganova-metoden og Den Svenske Syllabus. Hos KGB dans & ballett har vi utarbeidet et eget pensum tilpasset våre elever som følges av alle pedagogene og gir en samstemt undervisning og utvikling på alle nivå. Tåspiss begynner man med når man er klar for det, vanligvis rundt 13 års alderen. Vi har ikke eksamener i klassisk ballett, men pedagogene veileder elevene som flyttes opp etter hvert som de er klare for større utfordringer. Våre klassiske elever får dessuten store utviklingsmuligheter og utfordringer gjennom skolens oppsetninger, særlig gjennom "Nøtteknekkeren".

Vi tilbyr klassisk ballett i skoletrinnene 1. & 2. klasse og 3. & 4. klasse, deretter nivåinndelt fra klassisk ballett 1 (fra ca 10 år/5. klasse) til 6. 

 

 

Beslektede artikler